У Чорткові на сміттєзвалище вивезли останки з 14 могил Січових стрільців


У Тернопільській області під час будівництва меморіалу на Чортківському цвинтарі, були вивезені на сміттєзвалище останки з 14 могил.

Про це сьогодні, 5 липня, повідомили на сторінці ГО "Альтернатива — Чортків" у Facebook. Об этом сообщает 55kanal.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Вчора цю яму вже мали заливати бетоном і тільки завдяки громадським активіста, зокрема Володимиру Добрянському, Володимиру Мармус та іншим вдалось зупинити це свавілля і наругу над могилами.

Були небезпідставні підозри, що саме в цьому місці знаходиться Військовий цвинтар, де поховані Українські Стрільці, які загинули в 1919-1920-их роках. Про це, за життя, постійно говорив місцевий краєзнавець і дослідник Андрій Базалінський, про це неодноразово говорив репресований політв’язень Володимир Мармус.
Про те, що потрібно провести дослідження перед початком будівельних робіт неодноразово наголошувала і ГО "Альтернатива-Чортків", власне саме з цього приводу ми ініціювали скликання оргкомітету в березні 2018 року, на який було запрошено Святослава Шеремету, відповідального секретаря державної комісії з увічнення пам’яті, директора меморіально-пошукового центру “Доля”, який теж говорив про необхідність дослідження цієї ділянки.

Чому під час проведення робіт на цвинтарі не проводився нагляд з боку Тернопільської обласної інспекції охорони пам’яток історії та культури та археологічного контролю? Чому роботи не припинились відразу після того, як натрапили на перші останки захоронень?

З цього приводу відкрито кримінальне провадження по факту напруги над могилами", — сказано у повідомленні.

Чортківська офензива: Остання спроба врятувати незалежність ЗУНР


Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/u_chortkovi_na_smittiezvalyshche_vyvezly_ostanky_z_14_mogyl_sichovyh_striltsiv_320345.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя